"Slapukai"

Kad būtų patogiau naršyti mūsų svetainėje, joje naudojami slapukai. Slapukai – tai maži duomenų vienetai, kuriuos jūsų naršyklė laikinai įrašo jūsų kompiuterio standžiajame diske ir kurie yra būtini, norint naudotis mūsų svetaine. Slapukuose nėra saugoma jūsų asmens informacija, jais negalima nustatyti individualaus vartotojo. Slapukuose dažnai būna unikalus identifikatorius, t. y. atsitiktinai sugeneruotas anonimiškas numeris, kuris yra įrašomas jūsų įrenginyje. Kai kurie iš jų baigia galioti užbaigus seansą svetainėje, kiti lieka kompiuteryje ilgesniam laikui.

Slapukuose esanti informacija leidžia patogiau naudotis paslaugomis, pvz.,

    paslauga gali atpažinti jūsų įrenginį, kad jums nereikėtų kelis kartus pateikti tos pačios informacijos vienos užduoties metu, pvz., pildant žiniatinklio formą arba dalyvaujant apklausoje;
    atpažinti, kad jūs jau esate nurodę savo vartotojo vardą ir slaptažodį, kad jums nereikėtų to daryti kiekviename puslapyje;
    nustatyti, kiek žmonių naudojasi paslaugomis, ir taip užtikrinti naudojimo patogumą bei veikimo greitį ;
    ištirti anonimiškus duomenis, kad galėtume geriau suprasti, kaip žmonės naudojasi mūsų internetinėmis paslaugomis, ir remdamiesi tokiais duomenimis jas patobulinti.

 

Šioje svetainėje naudojami slapukai

Šioje svetainėje naudojami pirmosios šalies ir trečiosios šalies slapukai. Visi šios svetainės slapukai yra nurodyti toliau. Jie yra suskirstyti į pirmosios šalies ir trečiosios šalies slapukus.

Slapukų nustatymus galima pakeisti visose šiuolaikinėse naršyklėse. Nustatymai įprastai pasiekiami naršyklės meniu Parinktys arba Nuostatos. Kad geriau suprastumėte šiuos nustatymus, galite pasinaudoti toliau pateiktomis nuorodomis. Daugiau informacijos taip pat galite rasti naršyklės parinktyje Žinynas.

Slapukų nustatymai Internet Explorer naršyklėje
Slapukų nustatymai Firefox naršyklėje
Slapukų nustatymai Chrome naršyklėje
Slapukų nustatymai Safari naršyklėje  

Be to, galite apsilankyti svetainėje www.aboutcookies.org, kurioje išsamiai aprašoma, kaip keičiami nustatymai įvairiose naršyklėse.
Atkreipkite dėmesį, kad slapukų ribojimas gali turėti įtakos mūsų svetainės funkcionalumui.

Norėdami pamatyti slapuko kodą, savo naršyklėje atidarykite slapuko failą ir spustelėkite slapuką, kad jį atidarytumėte. Pamatysite trumpą raidžių ir skaičių eilutę. Šie skaičiai yra jūsų identifikavimo kortelė, kurią mato tik tas serveris, iš kurio gavote slapuką.
Informacijos, kaip tą patį padaryti savo mobiliojo telefono naršyklėje, ieškokite įrenginio instrukcijoje.

Norėdami pasirinkti, kad trečiosios šalys nerinktų jokių duomenų apie jūsų veiksmus mūsų svetainėje, išsamesnės informacijos apie tai ieškokite trečiųjų šalių svetainėje.